Jak się przygotować na swój pierwszy larp?

Na początku należy zapoznać się ze wszelkimi materiałami udostępnionymi wcześniej przez tzw. Mistrza Gry. Czasem jest to tylko opis naszej postaci, czasem również opis świata w którym się znajdujemy, jeśli na przykład larp odbywa się w mitycznej krainie lub dalekiej przyszłości. Informacje te pozwolą nam wyobrazić sobie, jak zachowałaby się nasza postać w danej sytuacji.

Jeśli mamy taką możliwość, warto zawczasu przygotować odpowiedni strój, a może i makijaż. Odpowiednia oprawa pozwala stworzyć złudzenie realności, dzięki czemu zarówno dla nas, jak i dla innych graczy larp będzie atrakcyjniejszy.

Słuchamy Mistrza Gry. To on odpowiada za przebieg rozgrywki. Prawdopodobnie jeszcze przed larpem da kilka wskazówek na temat tego w jaki sposób odgrywać trudne sceny, choćby sceny bójek, a także zapozna nas z mechanizmami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas gry. Ponieważ podczas larpa gramy całym swoim ciałem, bardzo ważne jest aby wszyscy gracze dostosowywali się do narzuconych zasad. Uczestnicy, którzy próbują je naruszać odpowiednio otrzymują ostrzeżenie, zostają wyłączeni z rozgrywki lub trafiają na tzw. Czarną listę i przestają mieć dostęp do rozgrywek w danym środowisku.

Wyluzujmy. Larp to mimo wszystko tylko gra. Zależy nam głównie na dobrej zabawie, więc naszym celem nie jest sprawdzanie kto spędził 2 lata w szkole aktorskiej, a kto ostatni raz odgrywał choinkę na jasełkach w szkole podstawowej. Zaufajmy Mistrzowi Gry, jeżeli pozwolił nam grać, to znaczy, że uznał, że poradzimy sobie z tym wyzwaniem.