PANTEON 95


Rodzaj: Chamber

Gatunek: Urban Fantasy

Sugerowany wiek graczy: 18+

Premiera: 21.10.2017

Liczba graczy: 15

Ilość dotychczasowych edycji: 4


Larp inspirowany powieścią „Amerykańscy Bogowie” Neila Gaimana.

Czymże są bogowie bez wyznawców?

Rok 1995, tygiel wszystkich kultur świata: Stany Zjednoczone. Dawno zapomniani, antyczni bogowie z różnych kultur żyją wśród śmiertelników, wspominając czasy swej potęgi. Jedni przywykli do dobrodziejstw postępującego świata, inni wciąż nie potrafią odnaleźć się w blasku miejskich neonów.

Niegdyś miarą ich mocy byli wierni wyznawcy. Dziś wyznawców zdobywa technologia, która dała życie nowym, rosnącym w siłę bóstwom, znanym jako Media. W coraz większej ilości domostw pojawia się Internet – okno na świat nowych zwolenników Mediów.

Czasy życia w ukryciu przed innymi bogami minęły.

Jako pierwszy inicjatywę wykazał Odyn, który uznał za konieczne odbudowanie relacji między Zapomnianymi. Ze względu na nękające go przeczucie o potencjalnym zagrożeniu ze strony Nowych Bogów, Odyn zaproponował spotkanie na neutralnym gruncie: w należącym do Hekate pubie, będącym bezpiecznym azylem dla Zapomnianych.

W tymże dusznym barze, gdzieś w Los Angeles, w oparach dymu oraz desperacji, czas stanął w miejscu. Z głośników sączą się klasyki rocka, a wnętrze stanowi wspomnienie dawnego królestwa podziemi. Jedno jest pewne… Będzie to miejsce, w którym może powstać historia nowego Panteonu.

Bóstwa, mimo lat spędzonych z dala od reszty Panteonu, zdecydowały się przybyć na miejsce. Nadchodzące zagrożenie nie jest jednak jedynym powodem ich obecności…

Galeria: